Jindřich Halabala ( 1903 – 1978)
30.léta 20. Století, Československo
O cena 18 000 - 20 000 Kč
Kulatá litinová podstava se zašroubovanou, ořechem dýhovanou nohou a skleněným opálovým stínidlem ,adjustovaným v chromované kovové montuře. Na našem aukčním trhu se doposud tento typ Halabalovy lampy neobjevil. Jedná se opravdu o velmi raritní kus. ( podobné publikováno v knize Jindřich Halabala a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně na str. 24 obr. 18)