Baňatá váza s malbou flóry a fauny
Zdislav Herčík (1893–1968)
Kostelec nad Černými lesy, (sign. Z.H., TAHUK 1933)
40. léta 20. století, ČSR
Světle hnědá točená keramická váza baňatého tvaru. Malba je inspirována exotickými květy rostlin a zvířaty (leguán, želva).
Pozn. Pozn.: Akad. mal. Z. Herčík se dostává v poslední době do většího povědomí díky působení v mnoha významných keramických lokalitách. V loňském roce mu byla uspořádána samostatná výstava v Kostelci nad Černými lesy.